O  Babce

Kiedyś „rzuciło” mnie do stolicy, a jakże, z powodu atrakcyjnej pracy w korpo. Przez lata tyrałam w agencji reklamowej w przekonaniu, że daje mi to szczęście. Wreszcie postanowiłam zamienić te wątpliwe atrakcje na sensowniejsze wyzwania.

Dlaczego Babka i Kanapka?

Jestem babką i uwielbiam inne babki. Kocham też babeczki i baby, te słodkie i te wytrawne. Czy jest coś przyjemniejszego niż poplotkować na kanapie z inną babką? Albo ugotować coś wspólnie z przyjaciółką, siostrą, mamą, babcią, kuzynką, teściową, po prostu z innymi babkami i później wspólnie delektować się pysznościami?

O gotowaniu i fotografowaniu

Uwielbiam gotować, zwłaszcza wygodne dania (Babki!?), które łatwo spakować na piknik, do podróży czy dziecku do szkoły. Żeby się w drodze nie zepsuło, nie wylało, nie wypaprało i smakowało. Gdy już coś upichcę to chętnie się tym chwalę, bo „tymi rękami” utrwalam własne wyczyny kulinarne.

Moje motto – gotowanie powinno być przyjemnością, nawet jeśli jest koniecznością:) Eksperymentujcie w kuchni, gdy macie możliwość, a gdy dopada codzienność sięgajcie po sprawdzone przepisy, których jesteście pewne. Wtedy zawsze będziecie czuły się mistrzyniami:)

Wasza Babka – Joanna